II sesja MRM: Radni proponują, by skwer przed ratuszem nosił nazwę Żołnierzy Wyklętych

We wtorek (17.03.2015r.) odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Brzegu. Radni obradowali z udziałem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Mrowiec oraz opiekuna MRM-Radnego Rady Miejskiej Piotra Szpulak.

Poza wręczeniem przez włodarzy miasta aktów powołania na Radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej, młodzi rajcy zajmowali się podjęciem kilku uchwał oraz inicjatyw. Już w tym miesiącu zostanie uruchomiona strona internetowa Młodzieżowej Rady Miejskiej (http://www.mrm.brzeg.pl) dlatego też w pierwszej kolejności , głos zabrał Adrian CHRUSZCZEWSKI – wybrany jako osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie witryny i współpracująca z opiekunem MRM Piotrem Szpulak w tej sprawie. Zaakceptowano wygląd oraz treści strony.

Następnie młodzi radni, z inicjatywy m.in. Michała GWARDYŃSKIEGO, zajęli się sprawą petycji ws. powstania miejsca pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, popartej podpisami mieszkańców. Autorzy zebrali  już ponad 130 podpisów! – Stosowny wniosek zostanie przez nas skierowany do władz miasta – podkreślali radni.

Burmistrz Jerzy Wrębiak już zapowiedział poparcie tych starań. Przedstawił również procedurę administracyjną związaną z nadaniem nazwy dla placu, skweru czy ulicy. – Świetny pomysł, gratuluję inicjatywy. Nasze miasto jest szczególnie związane z historią niepodległościową poprzez jego mieszkańców – mówił Burmistrz Brzegu zapowiadając pomoc w procedurze legislacyjnej związanej z realizacją wniosku MRM.

-Zaczyna funkcjonować facebook – mówi Emilia Staniek – powołana stosowną uchwałą, jako administrator fanpage! -Wpłynął bowiem do nas wniosek jednego z naszych kolegów poprzez fanpage o pomoc w sprawie uruchomienia skateparku w naszym mieście. Burmistrz Miasta – Jerzy Wrębiak, powiedział, że nie jest to teraz sprawa priorytetowa, jednak spróbuje przyjrzeć się bliżej tej sprawie.

W kolejnej części obrad, młodzi radni jednogłośnie powołali następujące komisje oraz ich przewodniczących:

  • Komisja ds. młodzieżowego budżetu obywatelskiego – przewodniczący: Łukasz MARDAS
  • Komisja ds. promocji i kontaktu z mediami – przewodniczący: Wojciech MEDYK
  • Komisja ds. sportu i rekreacji – przewodnicząca: Emilia STANIEK
  • Komisja ds. kultury i nauki – przewodniczący: Paweł WANTUCH
  • Komisja ds. bezpieczeństwa, transportu i ochrony środowiska – przewodniczący: Michał GWARDYŃSKI

W części wolne wnioski i informacje, młody radny Paweł WANTUCH, zgłosił propozycję, aby MRM była inicjatorem programu, zachęcającego naszych mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w wyborach prezydenckich. – Mamy dużo pracy a czasu niewiele, dlatego też powinniśmy ustalić kolejny termin sesji – mówi przewodnicząca Sandra Głowińska.

Na tym II Sesja MRM się zakończyła. Uważam, że warto jest śledzić funkcjonowanie MRM w Brzegu, słuchać ich głosu.Młodzi radni, jak widać nie próżnują, mają wiele fajnych pomysłów, które już wkrótce mogą zostać wdrożone w życie.

Piotr SZPULAK
Opiekun MRM

About the author